Szkoła Podstawowa nr40 w Łodzi

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Subskrybuj

Archiwum: 'Wycieczki' Kategorie

Wycieczka „Bliżej natury”

Autor: Permutacja o 11. Czerwiec 2014

Na wspaniałej wycieczce do krajobrazowego parku bolimowskiego, do Nieborowa, do agroturystycznego gospodarstwa „U Kowala” spędziła czas 10 czerwca klasa VI.
Zaczęło się bardzo pechowo – sporym opóźnieniem wyjazdu spowodowanym zasłabnięciem kierowcy busika. Musieliśmy 2 godziny czekać na drugiego kierowcę – cóż siła wyższa. Jednakże dobre humory nas nie opuściły ani na moment – straciliśmy tylko oglądanie zespołu pałacowego i parku w Arkadii. Pojechaliśmy wprost do Nieborowa. Tam czekały na nas nie lada atrakcje: przejażdżka na koniach,  jazda odkrytym wozem po puszczy bolimowskiej, zjazdy na siodełku na długiej linie, ognisko, pieczenie kiełbasek, gra w siatkówkę, jazda na trójkołowcach i mnóstwo świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda przez cały dzień była znakomita – 30-stopniowy upał! Cieszyliśmy się naszą ostatnią wspólną wycieczką – przecież po wakacjach każdy z nas będzie już w innej szkole – w gimnazjum.

Dziękujemy Kochani Rodzice, że umożliwiliście nam ten wyjazd!

Poniżej widać jak wspaniale spędziliśmy czas! Ciężko było wracać do domu…

Napisany w Aktualności, Wycieczki | 1 Komentarz »

Wycieczka klasy V

Autor: Bona o 10. Czerwiec 2014

W piątek 6 czerwca uczniowie klasy V zwiedzali zabytkowy cmentarz żydowski. Przewodnik z IPN bardzo ciekawie przedstawił historię i symbolikę tego miejsca. Cmentarz żydowski to największa nekropolia żydowska w Europie. Na jej terenie znajduje się ok. 180 000 nagrobków. Cmentarz powstał w 1892 r. Chowano na nim zarówno łódzkich przemysłowców, lekarzy, prawników, artystów, jak i żydowską biedotę. W centralnej części znajdują się grobowce fabrykantów: Prussaków, Silbersteinów, Poznańskich, Konów, Jarocińskich. W południowej części wydzielono tzw. Pole gettowe – miejsce pochówku ok. 45 000 ofiar Litzmannstadt Ghetto. Wszyscy przyznali, że warto poznawać swoje miasto w którym są ciekawe i jeszcze nieznane miejsca.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »

Pierwszy dzień wiosny

Autor: Permutacja o 24. Marzec 2014

W niezwykły sposób uczciliśmy nadejście długo oczekiwanej i wypatrywanej wiosny. W piątek, wszystkie  klasy wyszły w jej poszukiwaniu w teren: klasa 6 do parku Śledzia, klasy IV i V na poligon i na cmentarz przy ulicy Ogrodowej, klasy młodsze do Zoo i do pobliskiego parku Na Zdrowiu.

Pogoda nam dopisała – było ciepło i słonecznie. Robiliśmy zdjęcia ciekawych, spotykanych obiektów, by po powrocie do szkoły wykorzystać je w samodzielnie wykonanych prezentacjach.  Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie oglądali na wielkim ekranie  wyświetlane rzutnikiem prezentacje   i dzielili się zdobytą wiedzą o naszym pięknym mieście.

Poniżej możemy obejrzeć zdjęcia, które wykonaliśmy w czasie wycieczek a także ciekawsze slajdy z prezentacji klasy 6.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »