Szkoła Podstawowa nr40 w Łodzi

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Subskrybuj

Archiwum: 'Wycieczki' Kategorie

Wycieczka do Manufaktury

Autor: Permutacja o 9. Październik 2014

Dnia 29 września uczniowie z klas IV- VI wzięli udział w II edycji projektu „Odkrywcy Łodzi”. Głównym celem projektu jest prezentacja historycznych miejsc Łodzi. Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili osiedle fabryczne przy ulicy Ogrodowej, dawną fabrykę włókienniczą obecnie Centrum Manufaktura, Stare Miasto. Zostali zaproszeni również do Muzeum Miasta Łodzi, dawnego pałacu rodziny Poznańskich.
Wycieczkę zakończyły zajęcia z edukacji przez sztukę w szkolnym Schronisku Młodzieżowym poświęcone architekturze naszego miasta. Opiekunkami wycieczki z ramienia szkoły były pani od historii i pani pedagog.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »

Poznajemy kryształy

Autor: Bona o 1. Październik 2014

W poniedziałek uczniowie klas starszych byli na wystawie „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”, która została zorganizowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej na wydziale chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Celem wystawy jest prezentacja osiągnięć prof. Jana Czochralskiego oraz jego przełomowego odkrycia, które może być powodem do dumy narodowej. Istotny jest również jej szeroki zakres edukacyjny – przybliżenie wybitnych osiągnięć polskich naukowców w dziedzinie technologii materiałowej, a także wskazanie na potencjał grafenu w nowych technologiach.
Uczniowie podchodząc do kilkunastu interaktywnych i multimedialnych stanowisk obsługiwanych przez studentów mogli zobaczyć m.in.: imponujących rozmiarów monokryształ krzemu, ciekłe kryształy, reaktor Czochralskiego, czy polskie detektory podczerwieni.
Jan Czochralski był polskim chemikiem, który urodził się 23 października 1885 roku w Kcyni. Dzięki odkryciu metody pomiaru szybkości krystalizacji metali, nazywany jest obecnie ojcem rewolucji elektronicznej.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | 1 Komentarz »

Wycieczka „Bliżej natury”

Autor: Permutacja o 11. Czerwiec 2014

Na wspaniałej wycieczce do krajobrazowego parku bolimowskiego, do Nieborowa, do agroturystycznego gospodarstwa „U Kowala” spędziła czas 10 czerwca klasa VI.
Zaczęło się bardzo pechowo – sporym opóźnieniem wyjazdu spowodowanym zasłabnięciem kierowcy busika. Musieliśmy 2 godziny czekać na drugiego kierowcę – cóż siła wyższa. Jednakże dobre humory nas nie opuściły ani na moment – straciliśmy tylko oglądanie zespołu pałacowego i parku w Arkadii. Pojechaliśmy wprost do Nieborowa. Tam czekały na nas nie lada atrakcje: przejażdżka na koniach,  jazda odkrytym wozem po puszczy bolimowskiej, zjazdy na siodełku na długiej linie, ognisko, pieczenie kiełbasek, gra w siatkówkę, jazda na trójkołowcach i mnóstwo świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda przez cały dzień była znakomita – 30-stopniowy upał! Cieszyliśmy się naszą ostatnią wspólną wycieczką – przecież po wakacjach każdy z nas będzie już w innej szkole – w gimnazjum.

Dziękujemy Kochani Rodzice, że umożliwiliście nam ten wyjazd!

Poniżej widać jak wspaniale spędziliśmy czas! Ciężko było wracać do domu…

Napisany w Aktualności, Wycieczki | 1 Komentarz »