Szkoła Podstawowa nr40 w Łodzi

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Subskrybuj

Archiwum: 'Wycieczki' Kategorie

Wycieczka „Bliżej natury”

Autor: Permutacja o 11. Czerwiec 2014

Na wspaniałej wycieczce do krajobrazowego parku bolimowskiego, do Nieborowa, do agroturystycznego gospodarstwa „U Kowala” spędziła czas 10 czerwca klasa VI.
Zaczęło się bardzo pechowo – sporym opóźnieniem wyjazdu spowodowanym zasłabnięciem kierowcy busika. Musieliśmy 2 godziny czekać na drugiego kierowcę – cóż siła wyższa. Jednakże dobre humory nas nie opuściły ani na moment – straciliśmy tylko oglądanie zespołu pałacowego i parku w Arkadii. Pojechaliśmy wprost do Nieborowa. Tam czekały na nas nie lada atrakcje: przejażdżka na koniach,  jazda odkrytym wozem po puszczy bolimowskiej, zjazdy na siodełku na długiej linie, ognisko, pieczenie kiełbasek, gra w siatkówkę, jazda na trójkołowcach i mnóstwo świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda przez cały dzień była znakomita – 30-stopniowy upał! Cieszyliśmy się naszą ostatnią wspólną wycieczką – przecież po wakacjach każdy z nas będzie już w innej szkole – w gimnazjum.

Dziękujemy Kochani Rodzice, że umożliwiliście nam ten wyjazd!

Poniżej widać jak wspaniale spędziliśmy czas! Ciężko było wracać do domu…

Napisany w Aktualności, Wycieczki | 1 Komentarz »

Wycieczka klasy V

Autor: Bona o 10. Czerwiec 2014

W piątek 6 czerwca uczniowie klasy V zwiedzali zabytkowy cmentarz żydowski. Przewodnik z IPN bardzo ciekawie przedstawił historię i symbolikę tego miejsca. Cmentarz żydowski to największa nekropolia żydowska w Europie. Na jej terenie znajduje się ok. 180 000 nagrobków. Cmentarz powstał w 1892 r. Chowano na nim zarówno łódzkich przemysłowców, lekarzy, prawników, artystów, jak i żydowską biedotę. W centralnej części znajdują się grobowce fabrykantów: Prussaków, Silbersteinów, Poznańskich, Konów, Jarocińskich. W południowej części wydzielono tzw. Pole gettowe – miejsce pochówku ok. 45 000 ofiar Litzmannstadt Ghetto. Wszyscy przyznali, że warto poznawać swoje miasto w którym są ciekawe i jeszcze nieznane miejsca.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »

Biwak majowy

Autor: Michal_Majek o 25. Maj 2014

            W sobotę 24 maja 2014 roku zrealizowaliśmy przy naszej szkole biwak „Rodzinna sielanka”. Pierwszym działaniem w tym dniu była wyprawa rowerowa do Parku Poniatowskiego w Łodzi. Celem głównym była zabawa na pobliskich „hopkach”, które wykorzystują sportowcy uprawiający „dirt jumping”. Wystartowaliśmy o godz. 9.00 w sile 30 osób, a w tej grupie znajdowali się poza uczniami naszej szkoły oczywiście nauczyciele opiekunowie: p. Agata Muszyńska, p. Michał Majek, tata naszego ucznia z klasy pierwszej Maćka oraz studenci WSP, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do realizacji pikniku. Mimo upalnej pogody sprawnie dotarliśmy na miejsce zabawy. Wspaniale ukształtowany teren wzbogacił nas w niesamowite doznania podczas wjazdów, zjazdów i wiraży. Niektórym z nas przydarzyły się upadki, których konsekwencją były otarcia i rozcięcia naskórka, mimo to kontynuowaliśmy zabawę. Po godzinie szusowania w „poniatowskim” zobligowani byliśmy do powrotu do szkoły, gdzie studenci WSP przygotowywali dalsze atrakcje. 8 km wycieczka dała się niektórym we znaki, zwyczajnie poszli do domów odpocząć, aby za chwilę wrócić.
Od godziny 12 część stacjonarną biwaku otworzyła uroczyście p. dyrektor J. Franaszek i rozpoczęliśmy grillowanie wraz z bliskimi i oczekiwaliśmy dalszych atrakcji. Jedną z nich była gra w Tag rugby prowadzona pod okiem profesjonalnego trenera tej rozwijającej się dyscypliny sportu. Jest to bezkontaktowa odmiana rugby, która wyzwala wiele emocji.
Wielu uczniów czekało na mecz piłki nożnej pomiędzy SP 40, a sąsiadami zza miedzy SP 91. Upalna pogoda utrudniała rozgrywanie meczu, jednak warunki były jednakowe dla obu stron. Każda z drużyn wystawiła na boisku 3 dziewczynki i 3 chłopców. Do przerwy był wynik remisowy. Dopiero po przerwie tzw. „krótka ławka rezerwowych” w drużynie naszej szkoły uwidoczniła się podczas zmagań na boisku. Zwyciężyli goście z SP 91, którzy mieli znakomitego trenera w osobie p. Barbary Kowalczyk. Reprezentanci naszej szkoły mimo porażki zaraz po meczu ustalili, iż do rewanżu dojdzie już na pikniku 14 czerwca w SP 91.
W dalszej części biwaku studenci zaprezentowali techniki turystyczne jak chociażby budowa drabinki plecionej z liny. Dzieci i dorośli mięli do dyspozycji linę do wspinania na drzewo, tzw. slacka do ćwiczenia balansu. Dużą atrakcją cieszył się monocykl (rower o jednym kole i oczywiście bez kierownicy) na którym jazdy uczył p. Marek. Swojej siły mogli spróbować w wyciskaniu sztangi wszyscy chętni pod kierunkiem absolwentów naszej szkoły Łuksza Boguszewskiego i Krzysztofa Rucińskiego. Z racji ogromnego upału wzięcie miał szkolny wąż z wodą, który studził nasze rozgrzane organizmy.
Nie lada atrakcją był pokaz parkur wykonany przez zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Radka Grzankę zwanego „Belka” od nazwiska twórcy parkur Bela. Jego wyczyny na terenie okalającym naszą szkołę wywołał olbrzymi aplauz i głosy podziwu dla jego umiejętności.
Jak to zwykle przy tego typu imprezach mogliśmy spróbować swoich sił w karaoke, na początku z nieśmiałością potem już bez oporów podejmowaliśmy próby.
Zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki konne na kucykach, które każdy może spotkać również w czasie letnim na terenie przyległym do Luna Parku.
O dziwo na tym nie koniec był atrakcji, bo rodzice uczniów naszej szkoły chętnie wspierają jej działalność. Były przejażdżki motocyklem typu „ścigacz” (podziękowania dla p. Stepucha). Jak były motory to i nie mogło zabraknąć samochodów i tu podziękowania dla wożącego tirem dzieci tatę Mai Borys.
Piknik okazał się udanym przedsięwzięciem i zakończył się około godz. 20 kiedy to cześć rodziców i studentów WSP uprzątnęła miejsce spotkania.

 

Napisany w Aktualności, Wycieczki, Zabawy | Brak komentarzy »