Szkoła Podstawowa nr40 w Łodzi

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Subskrybuj

Archiwum: 'Wycieczki' Kategorie

Pierwszy dzień wiosny

Autor: Permutacja o 24. Marzec 2014

W niezwykły sposób uczciliśmy nadejście długo oczekiwanej i wypatrywanej wiosny. W piątek, wszystkie  klasy wyszły w jej poszukiwaniu w teren: klasa 6 do parku Śledzia, klasy IV i V na poligon i na cmentarz przy ulicy Ogrodowej, klasy młodsze do Zoo i do pobliskiego parku Na Zdrowiu.

Pogoda nam dopisała – było ciepło i słonecznie. Robiliśmy zdjęcia ciekawych, spotykanych obiektów, by po powrocie do szkoły wykorzystać je w samodzielnie wykonanych prezentacjach.  Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie oglądali na wielkim ekranie  wyświetlane rzutnikiem prezentacje   i dzielili się zdobytą wiedzą o naszym pięknym mieście.

Poniżej możemy obejrzeć zdjęcia, które wykonaliśmy w czasie wycieczek a także ciekawsze slajdy z prezentacji klasy 6.

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »

Wystawa Pielgrzym Tysiąclecia

Autor: Bona o 2. Grudzień 2013

W czwartek – 28 listopada uczniowie klas V i VI oglądali wystawę poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II, w klubie Wytwórnia w Łodzi. Na ekspozycji zgromadzono ponad 360 niepublikowanych dotąd zdjęć, które pochodzą z archiwum watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”. Wystawa ukazuje pontyfikat papieża Jana Pawła II. W atmosferę spotkania z ojcem Świętym wprowadził film o wizycie papieża w Łodzi. Wszyscy mieli okazję zobaczyć także ogromne hale wytwórni gdzie do niedawna kręcono filmy.

  http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2046132,pielgrzym-tysiaclecia-niepowtarzalna-wystawa-w-wytworni,7138320,id,t,zid.html#galeria

 

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »

Wycieczka do muzeum

Autor: Bona o 30. Październik 2013

24 października, w czwartek klasy: IV i V wzięły udział w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym. Tematem zajęć była archeologia. Pani kustosz ciekawie opowiadała o odkryciach i pracy archeologów. Wielką atrakcją była możliwość dotykania i fotografowania zaprezentowanych podczas wykładu eksponatów. Uczniowie zwiedzili też wystawę archeologiczną i etnograficzną. Po dwuipółgodzinnych zajęciach większość dzieci żałowała, że to już koniec.

 

Napisany w Aktualności, Wycieczki | Brak komentarzy »